77. ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA W GETCIE WARSZAWSKIMzonkile 1

Jak co roku, dla uczczenia rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim, "jedynka" przystąpiła do akcji społeczno-edukacyjnej "Żonkile" w tym roku inaczej niż dotąd online. W ramach akcji uczniowie naszej szkoły przywołali pamięć o największym zbrojnym zrywie Żydów podczas II wojny światowej. Powstanie wybuchło 77 lat temu 19 kwietnia 1943 roku. Nie miało szans powodzenia . Hasłem powstania było " Wszyscy gotowi zginąć jak ludzie".

Dzieci wykonały prace plastyczne, wyrażając swoje emocje i dużo empatii do narodu skazanego na zagładę, wykonały też papierowe żonkile - symbol pamięci o powstaniu w getcie warszawskim. Zapraszamy do galerii .

 

Udostępnij

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn