100 ROCZNICA URODZIN ŚW. JANA PAWŁA II3d Jesiołowska Karolina

Z okazji 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II w naszej szkole powstaje Album ku pamięci Ojca Świętego pod hasłem „Przez Boga wybrany, przez ludzi kochany”. Na przestrzeni kilku lat uczniowie z naszej szkoły wykonywali przeróżne prace plastyczne, literackie. Organizowane były apele, akcje, które są udokumentowane na zdjęciach. W obecnych okolicznościach chcemy zaprezentować część archiwalną i obecną. Jest to dzieło otwarte.

Zacytujemy fragment listu Prezydium Konferencji Episkopatu Polski, który w całości był odczytany 17 maja b.r..

„W tym roku świętujemy setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, który przyszedł na świat 18 maja 1920 roku w Wadowicach. Ten wielki święty wniósł nieoceniony wkład w historię naszego kraju, Europy, świata oraz w historię Kościoła powszechnego. O Karolu Wojtyle powiedziano i napisano już bardzo wiele, dobrze znana jest również jego biografia, która doczekała się licznych ekranizacji. W trudnym dla nas wszystkich czasie – gdy zmagamy się z pandemią koronawirusa i stawiamy pytania o przyszłość naszych rodzin oraz społeczeństwa – warto także zapytać o to, co On dziś miałby nam do powiedzenia? Z jakim przesłaniem zwróciłby się do rodaków w maju 2020 roku? Jako pierwsze przychodzą nam na myśl słowa, które wypowiedział w homilii rozpoczynającej pontyfikat: „Nie lękajcie się, otwórzcie, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi. Dla Jego zbawczej władzy otwórzcie granice państw, systemów ekonomicznych i politycznych, szerokie dziedziny kultury, cywilizacji, rozwoju! Nie bójcie się! Chrystus wie, co nosi w swoim wnętrzu człowiek. On jeden to wie!” (22.10.1978). Tak, Chrystus wie, co każdy z nas nosi dziś w sobie, On doskonale zna nasze radości, niepokoje, nadzieje, lęki, tęsknoty. Tylko On ma odpowiedź na pytania, które stawiamy sobie w obecnej chwili”.

 

Udostępnij

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn